11. Yılımızda Yenileniyoruz, Değişerek Odaklanıyoruz

Türkiye'nin en önemli ihracatçı sektörlerinin başında gelen tekstil sektörünü desteklemek, Ar-Ge ile bütünleştirmek, üniversite ile sanayiyi buluşturmak ve Türkiye ihracatını artırmak için 10 yıldır yürüttüğümüz Ar-Ge Proje Pazarı'ndan çok önemli çıktılar elde ettik. Birçok çalışmanın ortaya çıkarılmasına, genç araştırmacıların cesaretlendirilmesine ve şirketlerimizin vizyon yenilemesine katkı sağladık. Bu alanda öncü olmaktan mutluyuz. Bütün paydaşlarımıza, beraber çalıştığımız kurum ve kuruluşlarımıza, araştırmacı ve projeci gençlerimize minnettarız.

Artan uluslararası rekabet ve her daim yenilenen piyasa koşulları bizlere değişimin önemini hatırlatıyor. Programlarımızı, projelerimizi, kaynaklarımızı gözden geçirmek ve ihtiyaçlar doğrultusunda yeniden yapılandırmak bizlerin de doğal sorumluluğu. Bunu sizlerden aldığımız enerji ile yapıyoruz. İşte bu vizyon ve stratejik bakış çerçevesinden hareketle programımızın 11. yılında odağımızı 'Teknolojik Alanlarda Değer Üreten Girişimler ve İşbirlikleri' olarak dönüştürüyoruz.

Türkiye'nin Ar-Ge ve inovasyona ayırdığı her Türk Lirası kıymetlidir. Bunun sektöre ve topluma bir refah payı olarak yansıması son derece önemlidir. Bu doğrultuda, yaptığımız saha çalışmasında tekstil şirketlerinin öncelikli gördüğü teknolojik alanları belirledik ve programımızın 11. yılında gençlerimizin, inovasyon yapan ekiplerimizin, girişimcilerimizin bu alanlarda yenilikçi fikirlerle başvurmalarını arzu ediyoruz.

Artık ismimiz sadece Ar-Ge Proje Pazarı değil; 'TechXtile Start-Up Challenge'.

Yapılabilir, satılabilir, ölçeklenebilir, teknolojik yeniliği ve derinliği olan, tercihen bir ekip ruhuyla hazırlanan, milli ve yerli üretimi destekleyen başvurular almak, onlara girişimcilik/inovasyon eğitimi ve mentorluk gibi destekler sağlamak, onları potansiyel müşterileriyle buluşturmak, şirketleştirmek ve zaman içerisinde öne çıkan girişimcileri kuluçka ve diğer desteklerle sıçratmak istiyoruz.