UTİB’in TechXtile Start-Up Challenge organizasyonunda finale kalan girişimciler, Sunum Geliştirme Eğitimi ile fark yaratmanın püf noktalarını öğrendi.

Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB), Uludağ Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB),  Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA),  Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), Bursa Teknoloji Koordinasyon ve AR-GE Merkezi (BUTEKOM) iş birliğinde girişimcilik platformuna dönüşen TechXtile Start-Up Challenge’da final için geri sayım sürerken girişimciler, jüri karşında yapacakları sunumu iyileştirmek için ipuçları aldı.

HEDEF, 4 GİRİŞİMCİYE YATIRIM İMKÂNI

Girişimcilerin yapacakları sunumların kritik önemde olduğunu kaydeden Start-Up Challange Proje Koordinatörü Ufuk Batum, sunumlar en iyi hale gelene kadar verilen eğitimlerin girişimcilere çok şey katacağını belirterek “Jüri karşısında yapacağınız sunumu en iyi hale getirmek, başarıya giden en önemli yol. Projenizi kısa sürede etkili biçimde anlatmak, oldukça zor. Dolayısıyla hataları burada yapıp, sunumunuzu hatasız hale getirmeniz çok önemli. Bu programlar sizi daha da parlatmak için yapılıyor. Geçen yıl, 2 finalistimiz girişimlerine yatırım aldı. Bu yıl ki hedefimiz ise 4 girişimci. Projenizi güzel anlatırsanız dereceye kalıp kalmamanızın ötesinde yatırım bulabilir, sunum yaptığınız kişileri etkileyip genişlettiğiniz network ile kendinize ciddi faydalar sağlayabilirsiniz” dedi. Batum eğitimde, finale kalan girişimcilerin sunumlarını dikkatle dinledikten sonra düzenleme yapılması gereken noktalara dikkati çekerek finalistlere çeşitli ipuçları verdi.

 

 

İlgili Fotoğraflar